• Атестація вчителів
  • НУШ
  • Освітянські спільноти
  • Наші контакти і вакансії
  • Бесіда-застереження

     ВИКОРИСТАННЯ МОЖЛИВОСТЕЙ ІНТЕРНЕТУ ДЛЯ ВЧИНЕННЯ ЗЛОЧИНІВ ПРОТИ ГРОМАДСЬКОЇ БЕЗПЕКИ 

    Бесіда -застереження


    Стрімкий розвиток науково – технічного прогресу і широке використання сучасних інформаційних технологій мають беззаперечний позитивний вплив на суспільні процеси . Але поряд з цим є зворотна, темна сторона цього явища – використання віртуального простору в злочинних цілях. В тому числі, для вчинення злочинів проти громадської безпеки. Нерідко терористичні угрупування використовують відкритість цивілізованого світу для реалізації власних цілей. Раніше їм було складніше організовувати і виконувати терористичні акти через велику відстань і складність координації дій. Зараз такі проблеми відсутні. 

    • За допомогою Інтернет простору злочинці можуть узгодити час, місце проведення терористичних актів, план дій, шляхи відступу та ряд інших організаційних питань. За даними Національних антитерористичних комітетів різних держав на сьогодні у світі діє близько 5 тисяч Інтернет-сайтів, активно використовуваних терористами. Число порталів, які обслуговують терористів та їх прихильників, постійно зростає .
    •  Терористи використовують у своїх цілях і рекламні можливості мережі. Їм дуже вигідно надати своїм діям публічність, не привертаючи при цьому телебачення, радіо або друковані ЗМІ, що зробити набагато складніше. 
    • Щоб привернути прихильників, а головне молодь, сайти терористичних організацій часто виконують функції Інтернет-магазинів: вони пропонують придбати прапори, футболки, плакати, значки, аудіо- і відеозаписи з їх символікою . Адже, щоб впливати на психічний стан населення в XXI столітті вже не обов’язково вчиняти вибухи, підпали чи інші дії, які створюють небезпеку для життя та здоров’я людини чи настання інших тяжких наслідків. Достатньо здійснити психологічну атаку в Інтернет-просторі, що полягатиме в розповсюдженні загроз, спрямованих на те, щоб посіяти страх і відчуття безпорадності серед населення. 
    • Не  потрібно забувати про те, що за допомогою Інтернету можна отримати супутникові знімки місцевості,  використовувався саме сервіс Google Maps. До таких об’єктів відносяться школи, церкви, лікарні і урядові споруди
    • . Потенційні масштаби кібертероризму жахливі, оскільки вони можуть внести хаос в дії не тільки державних, але і комерційних структур, паралізувати роботу цілого міста. На сьогоднішній день майже всі активні терористичні організації мають веб-сайти і викладені декількома мовами 
    • . Ці організації знаходяться в різних точках земної кулі. Але потрібно враховувати те, що ці сайти розробляють спеціально підготовлені особи, які володіють певними знаннями. Саме вони спрямовують «натовп», особливо впливаючи на тих, хто має несформований світогляд і хто не визначився зі своїми призначенням в житті .

     Розвиток науково – технічного прогресу не стоїть на місці, а тому головне завдання, що покладається на правоохоронні органи, полягає в забезпеченні громадської безпеки та порядку. В епоху нових, цифрових можливостей наша країна повинна виробити дієвий механізм захисту прав громадян від протиправних посягань в глобальній світовій мережі – Інтернет.